1. We wtorek uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski, w czwartek święto św. Marka.

2. Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek 13 maja 2024 będzie obchodził 25-lecie przyjęcia sakry biskupiej. Proszę o modlitwę w intencji Dostojnego Jubilata.

3. Porządek przyjmowania Komunii Świętej w naszej parafii. Jeśli jest jeden kapłan to najpierw (bez zwłoki) podchodzą osoby, które pragną przyjąć Pana Jezusa do ust na klęcząco a następnie kapłan przesuwa się na środek i udziela Komunii Świętej na stojąco do ust i na rękę.

4. Wobec pojawiających się pytań dotyczących działalności suspendowanego przez władzę duchowną ks. Piotra Natanka oraz w nawiązaniu do osób pojawiających się podczas zgromadzeń liturgicznych w czerwonych płaszczach z wizerunkiem Chrystusa Króla, Kuria Metropolitalna przypomina, że nie może on sprawować żadnych czynności kapłańskich, a jego nauczanie zawiera szereg błędów doktrynalnych, eklezjologicznych i nosi znamiona mistyfikacji. Osoby współpracujące z suspendowanym ks. Natankiem przyczyniają się do rozłamu wspólnoty wierzących (…) popełniają grzech, z którego mają obowiązek oczyścić się w sakramencie pokuty. Warunkiem otrzymania rozgrzeszenia jest odstąpienie od wspierania rozłamu w Kościele i gotowość naprawienia wyrządzonego zła.”

5. Biuro parafialne czynne w czwartek 10:00-11:00 dyżur pełni p. Agnieszka i w sobotę 09:00-10:00. W sobotę w czasie pracy biura zapraszamy do biblioteki parafialnej.

6. Przy wyjściu do nabycia rozważania majowe-„31 dni z Maryją” – 9 zł, a w zakrystii Ewangelia Marka (12 zł), oraz książka ks. Adama Adamskiego COR „Prawda o dobru” (25 zł), a także okolicznościowe magnesy (12.50 zł).

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła, dbałość o teren wokół kościoła i domu parafialnego, ofiary na tablicę pamiątkową dla ks. R. Kmieciaka oraz płytę nagrobną dla pochowanych, których szczątki zostały przeniesione spod domu parafialnego do grobu przy dzwonnicy, za daninę diecezjalną i ofiary na kościół. Bóg zapłać za wszelką pomoc i życzliwość.

8. Życzenia Bożego błogosławieństwa kieruję do wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

ks. Arkadiusz Pałka