1. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela- odpust w parafii św. Jana, we wtorek wspomnienie NMP Świętogórskiej z Gostynia. W przyszłą sobotę uroczystość św. app. Piotra i Pawła. Msza z uroczystości o godz. 08:00. Składka jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. W kościele wystawione zostały prace uczniów szkoły podstawowej przedstawiające nasz kościół parafialny. Dzieci, które nie odebrały nagród zapraszam po Mszy świętej do zakrystii.

3. Na stoliku przy figurze MB Fatimskiej wyłożona została księga pamiątkowa z okazji 50-lecia parafii. Zachęcam, aby się do niej wpisywać.

4. W ramach świętowania 50-lecia naszej parafii, w dniach 03-04.09 (wtorek-środa) udamy się z pielgrzymką dziękczynną do Częstochowy i Krakowa Łagiewnik. Przybliżony koszt 380 zł. Nocleg w pokojach 2-osobowych z łazienką. Zapisy z wpłatą 200 zł. w zakrystii lub biurze parafialnym do 21.07. Po tym terminie ogłoszę pielgrzymkę w innych parafiach.

5. Nabożeństwa Czerwcowe od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczornej, we wtorek i sobotę po Mszy porannej.

6. Dzisiaj, tj. 23 czerwca 2024 roku odbędzie się Leszczyński Dzień dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Marszu o godz. 13:30 przy kościele św. Jana Chrzciciela w Lesznie. Więcej informacji na plakatach i rollupie. Zachęcam do udziału.

7. Zmarł nasz parafianin śp. Tomasz Walorczyk. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 10:30 na cmentarzu przy ul. Kąkolewskiej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….

8. Biuro parafialne czynne w czwartek 10:00-11:00 (p. Agnieszka) i w sobotę 09:00-10:00. Pojawiły się wolne intencje w terminach 03-10.08. Chętne osoby zapraszam do zakrystii lub biura parafialnego.

9. Przypominam, że w lipcu i sierpniu w soboty nie będzie Mszy świętej o godz. 08:00, a biuro parafialne będzie czynne wyłącznie w sobotę 09:00-10:00. Biblioteka nieczynna.

10. W zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki.

11. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną oraz wspólne świętowanie podczas uroczystości 50-lecia naszej parafii. Dziękuję za sprzątanie kościoła, kwiaty i ich ułożenie, za dbałość o teren wokół kościoła i domu parafialnego oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

12. Życzenia Bożego błogosławieństwa kieruję do wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

ks. Arkadiusz Pałka,