1. Obchodzimy dzisiaj Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu zbiórka do puszki na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

2. W czwartek święto św. Kazimierza. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i piątek od godz. 17:00. W piątek przyjedzie ks. Piotr Krauze. W czasie spowiedzi Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Zapraszam na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16:30 dzieci i młodzież zwłaszcza przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy świętej dla dorosłych.

W każdy piątek Wielkiego Postu można dostąpić odpustu zupełnego za pobożne odmówienie po Komunii świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „Oto ja o dobry i najsłodszy Jezu…”

1. Nabożeństwa Gorzkich Żalów w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:00, a bezpośrednio po nim Msza święta. Nauki głosi ks. Wojciech Brzoski.

2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam po Mszach świętych do zakrystii po odbiór kolejnych materiałów. Proszę o zapoznanie się z nimi i wykonanie zadań. Wykonane zadania proszę przynieść na obowiązkowe spotkanie do kościoła w czwartek 11.03 kl. 7 na 16:30 a kl. 8 na 17:00.

3. Kolejne nauki rekolekcyjne ks. Jacek wygłosi w 3 i 4 niedzielę Wielkiego Postu.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia paschaliki w cenie 7 zł. Można również zabierać koperty na daninę diecezjalną.

5. Transmisja Mszy Świętej w niedzielę o godz. 11:30. Link dostępny na stronie parafialnej.

6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek po Mszy świętej i w sobotę od godz. 09:00-10:00. Proszę o podawanie intencji z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

7. W zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki z książeczką 5 minut z Bogiem.

8. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną oraz na potrzeby naszej parafii także te przekazywane bezpośrednio na konto parafii.

9. Życzenia Bożego błogosławieństwa kieruję do wszystkich Solenizantów
    i Jubilatów.

ks. proboszcz Arkadiusz Pałka

Drodzy Parafianie,

Pragnę bardzo serdecznie pozdrowić każdą i każdego z Was i zaprosić do tego, abyśmy pomimo tych niełatwych dla nas doświadczeń, z którymi przyszło nam się mierzyć, skupili się na Istocie tych świąt i „radowali się w Panu”, który przyszedł.
Miałem nadzieję, że dane mi będzie spotkać się z Wami osobiście, podczas kolędy, ale w tym roku decyzją Księdza Arcybiskupa z uwagi na pandemię, nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Jest to dla mnie tym bardziej trudne, że wielu z Was nie miałem jak dotąd okazji poznać i liczyłem na to, że będę miał taką możliwość.

Bardzo zależy mi abyśmy mogli wspólnie świętować Narodziny Pana Jezusa, dlatego zapraszam Was serdecznie, na spotkania kolędowe do kościoła. Spotkania będą połączone z Mszą Świętą w intencji Parafian z poszczególnych ulic, poświęceniem wody (o której przyniesienie proszę), którą zabierzecie, aby pokropić swoje domy i wręczeniem pamiątkowych obrazków. Msze święte „kolędowe” odprawiane będą w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 19:00, a we wtorek o godz. 18:00 i 19:00, zgodnie z planem który zostanie wywieszony w gablocie i na stronie www parafii.

Czas spotkań kolędowych to również okazja do uaktualnienia stanu osobowego naszej parafii, w związku z czym uprzejmie proszę, aby wypisać na kartce danych swojej rodziny (imiona i nazwisko członków rodziny, adres). Proszę o to, także nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii i nie miały jak dotąd możliwości o tym poinformować. Podczas Mszy Świętej „kolędowej” będzie można złożyć ofiarę kolędową na potrzeby naszej parafii.

Drodzy Parafianie, proszę nie pozostawajmy obojętni na to zaproszenie lecz zjednoczmy się u stóp Nowonarodzonego Jezusa i zaczerpnijmy od Niego siły do przeżywania tego, co przed nami.

Z modlitwą,

Wasz proboszcz