1. Od poniedziałku przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
    W przyszłym tygodniu Niedziela Słowa Bożego. W tym dniu zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji.

2. W przyszłą niedzielę zamiast Mszy świętej o godz. 16:00, będzie Msza św. o godz. 13:00.

3. Transmisja Mszy Świętej w niedzielę o godz. 11:30. Link dostępny na stronie parafialnej.

Uwaga! Osoby uczestniczące w transmitowanej z naszej parafii Mszy świętej, po jej zakończeniu przez ok. 20 minut, mogą przyjść do kościoła i przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej.

1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, bardzo proszę o wrzucanie wykonanych zadań do skrzynki na listy przy domu parafialnym. Termin do 24.01.

2. Młodzież z kl. VII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wrzuca swoje zadania do skrzynki na listy przy domu parafialnym do 31.01.

3. W naszej parafii odprawiane są Msze Święte „kolędowe”. Zapraszam serdecznie Parafian, zgodnie z planem wywieszonym w gablocie i na stronie www. Proszę zwrócić uwagę na zmiany. Proszę przynieść wodę do poświęcenia. Przy żłóbku ustawiona zostanie skrzynka, do której można wrzucać dane osobowe rodziny i ofiary kolędowe. Podczas Mszy kolędowych nie będzie zbierana składka, ale przy wyjściu będzie można wrzucić do puszki ofiarę dla ministrantów.

4. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek po Mszy świętej kolędowej,
    w czwartek od godz. 10:00-11:00 i w sobotę od godz. 09:00-10:00. Ofiary na kościół można składać, również bezpośrednio na konto parafii. Numer podany jest na stronie internetowej parafii.

5. Do nabycia Przewodnik Katolicki. Z boku na ławce wyłożone zostały darmowe gazety. Zachęcam, aby je zabierać do czytania.

6. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość oraz ofiary kolędowe oraz sympatyczne listy od parafian.

7. Życzenia Bożego błogosławieństwa kieruję do wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

ks. proboszcz Arkadiusz Pałka

Drodzy Parafianie,

Pragnę bardzo serdecznie pozdrowić każdą i każdego z Was i zaprosić do tego, abyśmy pomimo tych niełatwych dla nas doświadczeń, z którymi przyszło nam się mierzyć, skupili się na Istocie tych świąt i „radowali się w Panu”, który przyszedł.
Miałem nadzieję, że dane mi będzie spotkać się z Wami osobiście, podczas kolędy, ale w tym roku decyzją Księdza Arcybiskupa z uwagi na pandemię, nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Jest to dla mnie tym bardziej trudne, że wielu z Was nie miałem jak dotąd okazji poznać i liczyłem na to, że będę miał taką możliwość.

Bardzo zależy mi abyśmy mogli wspólnie świętować Narodziny Pana Jezusa, dlatego zapraszam Was serdecznie, na spotkania kolędowe do kościoła. Spotkania będą połączone z Mszą Świętą w intencji Parafian z poszczególnych ulic, poświęceniem wody (o której przyniesienie proszę), którą zabierzecie, aby pokropić swoje domy i wręczeniem pamiątkowych obrazków. Msze święte „kolędowe” odprawiane będą w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 19:00, a we wtorek o godz. 18:00 i 19:00, zgodnie z planem który zostanie wywieszony w gablocie i na stronie www parafii.

Czas spotkań kolędowych to również okazja do uaktualnienia stanu osobowego naszej parafii, w związku z czym uprzejmie proszę, aby wypisać na kartce danych swojej rodziny (imiona i nazwisko członków rodziny, adres). Proszę o to, także nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii i nie miały jak dotąd możliwości o tym poinformować. Podczas Mszy Świętej „kolędowej” będzie można złożyć ofiarę kolędową na potrzeby naszej parafii.

Drodzy Parafianie, proszę nie pozostawajmy obojętni na to zaproszenie lecz zjednoczmy się u stóp Nowonarodzonego Jezusa i zaczerpnijmy od Niego siły do przeżywania tego, co przed nami.

Z modlitwą,

Wasz proboszcz