Drodzy Parafianie,

Pragnę bardzo serdecznie pozdrowić każdą i każdego z Was i zaprosić do tego, abyśmy pomimo tych niełatwych dla nas doświadczeń, z którymi przyszło nam się mierzyć, skupili się na Istocie tych świąt i „radowali się w Panu”, który przyszedł.
Miałem nadzieję, że dane mi będzie spotkać się z Wami osobiście, podczas kolędy, ale w tym roku decyzją Księdza Arcybiskupa z uwagi na pandemię, nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Jest to dla mnie tym bardziej trudne, że wielu z Was nie miałem jak dotąd okazji poznać i liczyłem na to, że będę miał taką możliwość.

Bardzo zależy mi abyśmy mogli wspólnie świętować Narodziny Pana Jezusa, dlatego zapraszam Was serdecznie, na spotkania kolędowe do kościoła. Spotkania będą połączone z Mszą Świętą w intencji Parafian z poszczególnych ulic, poświęceniem wody (o której przyniesienie proszę), którą zabierzecie, aby pokropić swoje domy i wręczeniem pamiątkowych obrazków. Msze święte „kolędowe” odprawiane będą w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 19:00, a we wtorek o godz. 18:00 i 19:00, zgodnie z planem który zostanie wywieszony w gablocie i na stronie www parafii.

Czas spotkań kolędowych to również okazja do uaktualnienia stanu osobowego naszej parafii, w związku z czym uprzejmie proszę, aby wypisać na kartce danych swojej rodziny (imiona i nazwisko członków rodziny, adres). Proszę o to, także nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii i nie miały jak dotąd możliwości o tym poinformować. Podczas Mszy Świętej „kolędowej” będzie można złożyć ofiarę kolędową na potrzeby naszej parafii.

Drodzy Parafianie, proszę nie pozostawajmy obojętni na to zaproszenie lecz zjednoczmy się u stóp Nowonarodzonego Jezusa i zaczerpnijmy od Niego siły do przeżywania tego, co przed nami.

Z modlitwą,

Wasz proboszcz

ks. Arkadiusz Pałka